WordPress database error: [UPDATE command denied to user 'mythosbaza'@'10.14.20.86' for table 'wp_options']
UPDATE wp_options SET option_value = 'O:8:\"stdClass\":4:{s:12:\"last_checked\";i:1721232135;s:15:\"version_checked\";s:3:\"2.3\";s:8:\"response\";s:7:\"upgrade\";s:3:\"url\";s:30:\"http://wordpress.org/download/\";}' WHERE option_name = 'update_core'

 Calineczka (Hans Christian Andersen) | Mythos.pl - legendy, mity, baśnie, rpg, larp, sny


Menu

Światy

Użytkownicy

Polecane strony

  • Czy wiesz, że...

    Szczęście jest tylko wtedy prawdziwe, gdy je z kimś dzielimy.
    Alexander Supertramp

Na początku baśni poznajemy kobietę, która bardzo pragnie mieć dzieci. Otrzymuje ona od wiedźmy, magiczne ziarenko. Po jego zasianiu z kwiatka rodzi się malutka dziewczynka, niewiele większa od ludzkiego kciuka. Szczęśliwa kobieta nadaje jej imię Calineczka.

Pewnej nocy, kiedy Calineczka smacznie śpi w swojej łupince od orzecha, zostaje ona porwana przez ropuchę, która zachwycona urodą Calineczki, postanawia przeznaczyć ją na żonę dla swojego syna. Jednak Calineczce udaje się uciec z niewoli ropuchy i jej syna. Płynąc w dół rzeki na liściu lilii zostaje pojmana przez żuka. Ten jednak porzuca calineczkę po tym jak jego przyjaciele nie akceptującej do towarzystwa.

Po nadejściu zimy Calineczka z trudem utrzymuje się przy życiu. Na całe szczęście otrzymuje schronienie od polnej myszki, która w zamian oczekuje od Calineczki aby ta zajmowała się jej domem. Ponadto, po jakimś czasie, mysz postanawia, że Calineczka powinna poślubić ich sąsiada – kreta. Malutkiej dziewczynce nie podoba się jednak ten pomysł, ponieważ nie chce prowadzić kreciego życia. Mysz upiera się jednak przy swoim i nawet grozi Calineczce, że ją ugryzie jeśli ta nadal będzie się sprzeciwiać. Dziewczynka postanawia uciec przy pomocy jaskółki, której pomogła wrócić do zdrowia. Pewnego dnia, w polu pełnym kwiatów, Calineczka spotyka księcia elfów. Biorą oni ślub a dziewczynka dostaje od księcia parę skrzydeł i przyjmuje imię Maja.

Zostaw Komentarz