Przejdź do MYTHOS.PL
 Home    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy
 Rejestracja    Zaloguj

Przyprawy z baśniach

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythos.pl Strona Główna -> Baśnie polskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
armida24

PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 7:53 am    Temat postu: Przyprawy z baśniach Odpowiedz z cytatem

Witam,

trafiłam na te stronę, kiedy szukałam informacji o przyprawach i ziołach, jakie najczęściej pojawiają się w baśniach/mitach. Nigdzie jednak nie mogę znaleźć wiarygodnej informacji. Może ktoś z Was mógłby mi pomóc i podpowiedzieć w jakiej baśni spotkał się z opisem przypraw/ziół przygotowywanych/stosowanych przez bohaterów?

Będę bardzow wdzięczna za pomoc:)

pozdrawiam
admin
Site Admin

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 4:08 pm    Temat postu: Zioła Odpowiedz z cytatem

Witaj Armido,
Jak na razie strona a zwłaszcza Forum potrzebuje zdolnego administratora, stąd jest raczej w fazie testowej. Może wkrótce kiedyś ruszy już na dobre.
Jeśli chodzi o Twoje pytanie to szczerze pisząc nie potrafię pomóc. Jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że zioła mają tam często nazwy odzwierzęce (np. oko żaby itp.), które przez współczesnych często są brane za właśnie dosłownie oko a nie za odpowiadające mu zioło. Te zioła po prostu były podobne do oka, czy skrzydła nietoperza i stąd ich nazwy. Sam chętnie zapoznałbym się z jakąś publikacją dotyczącą nazewnictwa i zastrosowania ziół w podaniach, legendach i baśniach. Tak więc jeśli trafisz na takie oracowanie to daj proszę znać Smile
Powodzenia i odwiedź nas czasem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mythos.pl Strona Główna -> Baśnie polskie Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: